Scroll Top

G SUITE od A po Z – Alebo čo je to vlastne ten G Suite?

Šikovný balík trinástich aplikácií, ktorý ponúka spoločnosť Google vo forme G Suite, využíva stále viac spoločností. Niet sa čomu čudovať, ich spoľahlivosť, vysoká miera zabezpečenia a dostupnosť odkiaľkoľvek uľahčuje a zrýchľuje prácu v tíme. Že ste o G Suite ešte nepočuli? Prípadne váhate, či je predplatné cloudových služieb a kancelárskych aplikácií niečo, čo vaša firma potrebuje? Na zefektívnenie práce nie je nikdy neskoro, preto som pre vás dal dohromady to najnutnejšie, čo o G Suite potrebujete vedieť.
UPDATE 6/10/2020: G Suite sa mení na Google Workspace. Všetky aplikácie od Googlu tak čakajú nielen vylepšené funkcie, ale aj celkový redesign. Nové rozhranie začne fungovať v januári 2021, zásadných zmien sa ale báť nemusíte. Viac sa dozviete v mojom článku.

Už 14 rokov uľahčuje komunikáciu v tímoch

Predplatné Google G Suite je na trhu od roku 2006. Možno ho poznáte po iným označením, napríklad ako Gmail a Drive pre firmy, Google Suite alebo Google Apps, ako sa služba volala až do októbra 2016. G Suite zaštiťuje všetky známe Google aplikácie, ako je Gmail, Disk, Dokumenty, Kalendár alebo Meet. Vďaka týmto nástrojom, ktoré sú dostupné v slovenčine, môžete posielať e-maily, vytvárať, ukladať a zdieľať dokumenty, plánovať udalosti v kalendári, uchovávať kontakty, viesť videokonferencie a vykonávať množstvo ďalších úloh, na ktoré ste v práci zvyknutí.

Službu ocenia freelanci aj veľké firmy

Veľké korporáty, stredné firmy, malé, začínajúce podniky aj jednotlivci. Skrátka všetci, ktorí vykonávajú základnú kancelársku prácu, ukladajú svoje dáta a komunikujú s ostatnými kolegami, si budú G Suite pochvaľovať. Zamestnanci ocenia predovšetkým populárny Gmail a cloudové úložisko Google Disk, majitelia spoločností zase absenciu povinnosti čokoľvek inštalovať alebo aktualizovať. Služba je navyše prevádzkovaná vo veľkých dátových centrách, takže nie je potrebné investovať do serverov.

Pracujte rýchlejšie a múdrejšie vďaka cloudu

Akonáhle sa jednotlivé aplikácie G Suite naučíte ovládať, produktivita celého tímu pôjde hore. Tým, že je služba vedená v cloude, ponúka všetky výhody s cloudovým riešením spojené – s kolegami budete v súboroch spolupracovať v reálnom čase, v kalendári rýchlo nájdete spoločný priestor a schôdzky môžete organizovať odkiaľkoľvek, a to online. Ku všetkým vašim dokumentom, rovnako ako do firemného e-mailu, ktorý môžete mať vedený vo vlastnej doméne, sa dostanete z akéhokoľvek zariadenia, bez toho, aby ste sa museli starať o nastavenie, aktualizáciu a synchronizáciu dát, alebo o to, či sú vaše dáta v bezpečí. Cloud je jednoducho budúcnosť, ktorej sa klasická práca s dátami a súbormi na pevnom disku vášho počítača nevyrovná.

Bezpečnosť na prvom mieste

Ešte pred tým, než sa spýtate, či je G Suite bezpečný, si prečítajte toto – úplne rovnakú infraštruktúru zabezpečenia používa aj samotný Google. Vaše údaje aj vaše zariadenia a používatelia sú chránení. Dá sa dokonca tvrdiť, že cloudové riešenia ponúkajú vyššiu mieru zabezpečenia, než akú dokáže zaistiť jednotlivec alebo akákoľvek firma samostatne.

Platba formou predplatného

Služba G Suite sa platí pomocou pomerne nízkeho, a čo je dôležité – pevne stanoveného mesačného predplatného. Cena paušálu sa pritom odvíja podľa toho, aké služby chcete využívať.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Nevadí, napíšte mi a rád vám čokoľvek súvisiaceho s Google Workspace vysvetlím. Kontakt: marketier@marketier.sk