Scroll Top

SEO test – má vôbec váznam?

Ako funguje SEO test?

SEO test je určený pre majiteľov webov, ktorí chcú zadarmo analyzovať základné chyby na webe.

SEO test preverí základné strojovo zistiteľné on-page ukazovatele a na základe výsledku vám odporučí možné zmeny na webových stránkach. Pamätajte však, že skutočné SEO je kombinácia umu a ľudských schopností. Ani stopercentné skóre nemusí nutne znamenať dobre vyrobený a optimalizovaný web. (čo je SEO?)

SEO test sa pripojí na vaše webové stránky a načíta si strojovo dáta podobne, ako je to pri webových stránkach vyhľadávačov. Obsah stránky analyzuje a porovná so všeobecne známymi odporúčaniami (ako je dĺžka titulku, popisku a podobne).

Pri každom teste je aj sprievodný komentár, ktorý by mal vysvetliť danú problematiku a poradiť ako kód opraviť.

Súčasťou tohto testu je aj kontrola kvality zdrojového kódu (opravenie nemusí nutne znamenať vyššie pozície vo vyhľadávačoch).

Význam, ktorý vás prekvapí

Možno to mnohých z vás prekvapí, ale význam SEO testov JE TAKMER NULOVÝ. Je to pravda. SEO testy vám v drvivej väčšine prípadov povedia, aké hodnoty majú jednotlivé SEO ukazovatele. Bohužiaľ vám však nepovedia, pri koľkých priradených SEO bodoch sa dostanete na druhú alebo piatu priečku vo vyhľadávaní.

Nedokážu vám tiež povedať, či sú dôležitejšie kľúčové slová alebo nadpisy od H1 až H6. Nedokážu vám ani zaručiť, že sa pri sto bodoch vôbec zobrazíte vo vyhľadávaní. To zaručí iba samotný vyhľadávač. Aký je teda význam týchto testov?

Zmyslom SEO testov je informovať vás o položkách, ktoré vám na umiestnenie na popredných priečkach pomôžu. Veľa SEO testov skontroluje vašu hierarchiu nadpisov a povie, ako by ste ju mali upraviť, aby to k niečomu vôbec bolo. SEO testy vám tiež povedia, že titulok nie je dlhý 165 písmen, ale 600 pixelov. Povedia vám, že by ste dátovú veľkosť obrázkov mali krapet znížiť, aby sa váš web ľahšie načítal…

Pokiaľ teda optimalizujete web, určite sa neoplatí niektorý zo SEO testov vyskúšať, ale radšej kontaktujte skúseného seo konzultanta ktorý Vám s optimalizáciou pomôže. seo optimalizacia.

Pokiaľ chcete naozaj kvalitný SEO test/audit môžete ma kontaktovať na: marketier@marketier.sk