Scroll Top

Optimalizácia webu

Pod pojmom optimalizácia webu chápeme optimalizáciu webových stránok pre vyhľadávače, alebo SEO.

Ak sa chcete dozvedieť všetko o tom, ako máte optimalizovať vaše webové stránky (tvorba webu), môžete navštíviť niektorý z nižšie uvedených odkazov, ktorý sa danou problematikou zaoberá detailnejšie.

4 základné kroky optimalizácie webu
1. ON-PAGE faktory

Najskôr je nutné si u už existujúcich stránok vykonať kontrolu existujúceho webu. Stránky môžu obsahovať celý rad chýb (v prechádzaní robotov, duplicity, nefunkčné odkazy, chýbajúce základné popisky stránok atď.).

Tieto chyby rieši analýza on-page faktorov. Na tejto stránke nájdete všetky faktory, ktoré by ste v rámci on-page optimalizácie mali realizovať.

2. OFF-PAGE faktory

V druhom kroku by bolo dobré zistiť, koľko máte spätných odkazov, akú majú kvalitu a či vám zvyšujú hodnotenie stránky, alebo vám skôr škodia (môžu byť “toxické”).

Kompletné informácie o tom, čo všetko sa v off-page optimalizácii webu rieši sa dočítate na stránke analýza off-page faktorov.

3. Analýza kľúčových slov

Analýza kľúčových slov je veľmi, veľmi dôležitá časť optimalizácie webu. Analýza kľúčových slov slúži ako podklad k obsahovej stratégii, odhaľuje prítomnosť landing pages a ďalších faktorov.

4. Tvorba relevantného a kvalitného obsahu

Ak máme opravené všetky chyby na našich stránkach, ak máme rozbehnuté budovanie kvalitných spätných odkazov a hotovú analýzu kľúčových slov, môžeme sa vrhnúť na tvorbu kvalitného obsahu. Tú rieši SEO Copywriting.

Čo je dobré si o optimalizáciÍ webu prečítať

Ak si chcete optimalizáciu webu riešiť DYI, alebo bez SEO konzultanta alebo SEO špecialistu, odporúčam vám prečítať si pár článkov, ktoré vás do optimalizácie stránok zasvätia.

Ak sa chcete pozrieť, aký postup odporúčam mojim klientom, môžete sa pozrieť do môjho článku SEO optimalizácia pre vyhľadávače.